en
CPI Property Group získalo mezinárodní certifikaci BREEAM In-Use v6 pro své tři budovy v Praze

CPI Property Group získalo mezinárodní certifikaci BREEAM In-Use v6 pro své tři budovy v Praze

14. 2. 2023

Kacelářské budovy Mayhouse a Luxembourg Plaza a obchodní centrum Spektrum získaly mezinárodní certifikaci BREEAM In-Use v6 za splnění požadovaných kritérií v oblasti udržitelnosti.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je standard postupů v oblasti navrhování budov s důrazem na trvalou udržitelnost, který se stal praktickým měřítkem k popisu vlivu budovy, na životní prostředí. Hodnocení BREEAM používá výkonnostní měřítka, která jsou stanovena podle zavedených kritérií. Hodnocení se týká specifikace budovy, jejího designu, konstrukce a užívání. Použitá měřítka reprezentují širokou škálu kritérií a kategorií od energie po ekologii. Zahrnují aspekty týkající se užívání energie a vody, vnitřního prostředí (zdraví a kvalita života), znečištění, dopravy, materiálů, odpadu, ekologie a řídících procesů.

BREEAM lze použít pro posouzení všech typů budov po celém světě. Systém hodnocení se v rámci Evropské unie používá převážně pro kancelářské budovy, obchodní centra a průmyslové haly, méně často pro obytné budovy.