cz

CPI Property Group s okamžitou platností ukončuje partnerství s olympijským hnutím

11. 12. 2023
„S olympijským hnutím, které kapitulovalo před ruským a běloruským režimem, nechceme být dále spojováni,“ říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. „Od začátku ozbrojeného konfliktu jsme jednoznačně a zcela jasně odmítali jakoukoliv možnost účasti sportovců Ruska a Běloruska na OH v Paříži, a to i za cenu bojkotu her. Pátečním rozhodnutím MOV se naplnily naše nejčernější obavy. Hry v Paříži poslouží jako platforma pro ruskou propagandu,“ dodává Havelka.

CPI Property Group proto oficiálně požádá Český olympijský výbor, aby ve svých materiálech a veškeré komunikaci nadále nespojoval značky skupiny s olympijskými kruhy a jinými symboly olympijského hnutí. „Ukončení spolupráce není v žádném případě zaměřeno proti sportovcům, ale proti alibistickému a morálně vadnému rozhodnutí organizátora olympijských her,“ zdůrazňuje Zdeněk Havelka. 

CPI Property Group je oficiálním partnerem Českého olympijského týmu a na pozici dodavatele působí také obchodní centra Olympia v Plzni, Mladé Boleslavi a Teplicích, která jsou rovněž součástí portfolia skupiny. Všechny zmíněné značky spolupráci ukončí bezprostředně dle možností smluvních podmínek, zároveň skupina okamžitě požádá ČOV o stažení všech svých symbolů a log z oficiálních materiálů hnutí, a to včetně všech forem prezentací a aktivit směřujících k Olympijským hrám v Paříži 2024.