cz

Recepce kancelářské budovy Luxembourg Plaza prošla rekonstrukcí

19. 1. 2023

Na budově Luxembourg Plaza na Flóře byla úspěšně dokončena rekonstrukce hlavní recepce a celého lobby, včetně prostor výtahů a toalet a exteriérové přístupové části.
Architektonický návrh od paní Ing. Arch. Hany Lukešové z Jakub Cigler Architekti, kteří navrhovali i původní interiér budovy pro její výstavbu v roce 2006.

Hlavním úkolem bylo vstupní prostor udělat příjemnějším a umístit do něj sezení pro čekající příchozí návštěvníky. Jako hlavní motiv konceptu byla zvolena zeleň a to v podobě zelené stěny za recepcí a dále v podobě menších stromů rozmístěných v prostoru lobby.
Recepční pult byl ponechán v původním tvaru, s tím, že se vyměnily povrchy recepčního pultu – boky za mosazný plech s vyřezaným motivem dřeva, povrch je patina. Vrchní obklad byl obložen rustikální dýhou. Motiv stromů je propsán do grafiky zelené stěny. Při krajní straně vstupní haly jsou umístěny integrované “boxy” na sezeni, které navazují na skleněnou stěnu. Obklad ve výtahových lobby je proveden též z obkladu rustikální dýha.